A globális politikai térkép újrarajzolása
A szélsőséges lépések a nemzetközi konzervatív összefogás erősödéséhez vezettek.
Már 2500-an aláírták a Liz Magill lemondását követelő online petíciót.
Egyre többen követelik a Pennsylvaniai Egyetem elnökének a lemondását, miután ellentmondásos válaszokat adott a közelmúltban tartott kongresszusi meghallgatáson. Ennek az eseménynek „A campus vezetőinek felelősségre vonása és az antiszemitizmus elleni küzdelem” volt a címe, és Liz Magillen kívül részt vett rajta a Harvard elnöke, Claudine Gay és az MIT vezetője, Sally Kornbluth is.
Magill nem mondta ki, hogy a zsidók népirtására való felszólítása megsértené az egyetemi magatartási kódexét, ezt pedig széles körben bírálták, és azzal vádolják az elnököt, hogy nem ítélte el az antiszemita fenyegetéseket, és nem ismeri el zaklatásként.
A lemondását követelő online petíció már 2500 aláírást gyűjtött össze.
Mint kiderült, 2014 és 2019 között Katar 300 millió dollárt adott a Pennsylvaniai Egyetemnek, az elnök ugyanakkor kiemelte, hogy nem az országtól, hanem pár embertől kaptak kisebb adományokat. Ezután a meghallgatást vezető megkérdezte, hogy az összes pénzt-e, és tudja-e, érti-e, hogy 300 millió dollárról van szó. Ezután zavarba jött az elnök és próbálta kikerülni a választ, majd arról beszélt, nem az állam adta a pénzt.
A meghallgatás után Josh Shapiro, Pennsylvania kormányzója aggodalmának adott hangot Magill kijelentései miatt.
Marc Rowan, az Apollo Global Management vezérigazgatója, az egyetem jelentős adományozója is Magill leváltását kérte a vallomása miatt.
A Harvard, valamint az MIT elnökét is kritizálták az egyetemen tartott antiszemita beszéddel kapcsolatos kérdésekre adott válaszaik miatt.
Nyitóképünk illusztráció: Az áldozatok tiszteletére félábócra eresztett amerikai zászlók a washingtoni Nemzeti Mallon, a kongresszus kupolája előtt 2023. október 26-án, miután az előző este miután az előző este egy férfi lőfegyverével 18 embert megölt, tizenhármat megsebesített a Maine állambeli Lewistonban. MTI/EPA/Jim Lo Scalzo